Logo

Ceza Davaları ve Avukatlık Hizmetleri

Şüpheli veya sanık soruşturma veya kovuşturmanın her aşamasında bir veya birden fazla avukattan yardım alabilir. İfade alma aşamasında en fazla üç avukattan yardım alabilir. Eğer şüphelinin kanuni bir temsilcisi varsa, bu temsilci de şüpheli için bir avukat seçebilir.

Avukat bulunmasının zorunluğu olduğu haller aşağıda listelenmiştir:

  1. Şüpheli veya sanık 18 yaşından küçükse,
  2. Şüpheli veya sanık sağır veya dilsizse,
  3. Şüpheli veya sanık tutuklanma talebiyle sorguya sevk edilmişse,
  4. Şüpheli veya sanığa isnat olunan suç için öngörülen ceza 5 yıl veya daha fazla hapis cezası gerektiriyorsa, yani ağır ceza mahkemesinin görevine giriyorsa,
  5. Şüpheli veya sanık kendisini savunamayacak kadar özürlü ise,
  6. Şüpheli veya sanığın görevlendirdiği avukat duruşmada hazır bulunmaz, duruşmadan çekilirse veya görevini yerine getirmezse,

şüpheli veya sanığın avukatı yoksa yukarıda listenen durumlarda resen avukat ataması yapılır.

Eskişehir'de bulunan Avukat Görkem Şener Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Bürosu olarak ceza hukuku alanına giren davalarda kaliteli hukuki hizmetler sunmaktayız. Ceza davalarının soruşturma, gözaltı, ifade alma, tutuklama gibi tüm aşamalarında uzman kadromuzla müvekkillerimize destek vermekteyiz.

İletişim Bilgileri

Kurtuluş Mah. Sevilen Sok. Özler Apt. No: 1/3 Odunpazarı/Eskişehir

+90 (222) 240 35 35

+90 (554) 166 35 35

bilgi@gorkemsener.av.tr

Çalışma Saatleri

Çalışma Günleri :

Pazartesi - Cuma : 08:00 - 18:00
Cumartesi : 09:00 - 15:00

Tatiller :

Pazar
Milli ve Dini Bayramlar

Yasal Bilgilendirme

Sitede yer alan materyaller sadece bilgilendirme maksatlı olup Türkiye Barolar Birliği’nin ilgili düzenlemeleri uyarınca hukuki öneri, teklif, danışmanlık veya reklam teşkil etmez. Tüm telif hakları, Avukat Görkem Şener'e ait olup, bilgisayara indirilmesi, kopyalanması, çoğaltılması, herhangi bir ortamda yayınlanması yasaktır. Eskişehir Avukatı Görkem Şener'e ait web sayfasıdır. Ceza ve boşanma davaları ile ilgili en çok sorulan soru ve cevaplar için sıkça sorulan soruları okuyabilirsiniz.